Sultangazi’de Ramazan Etkinlikleri Dijital Ortamda

Koronavirüs tedbirleri kapsamında geçen yıl olduğu gibi bu yıl da iftar ve sahur programları sosyal mesafe nedeniyle gerçekleştirilemiyor. Sultangazi Belediyesi, düzenlediği birbirinden renkli online etkinliklerle 7’den 70’e Ramazan ayının ruhunu yaşatıyor.

Sultangazi’de Ramazan Etkinlikleri Dijital Ortamda

Gelenek ve göreneklerimizi yansıtan etkinliklerle dolu dolu geçen Ramazan ayı, bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle geçen sene olduğu gibi daha farklı idrak ediliyor. Ramazan denilince akıllara gelen kalabalık sofralar, toplu iftar ve sahurlar bu yıl da gerçekleştirilemiyor. 

Sultangazi Belediyesi, Ramazan geleneğini ve ruhunu yaşatmak adına etkinliklerini dijital ortama taşıdı! Ramazan için özel hazırlanan etkinlikler, evlerinde kalan vatandaşların keyifli ve kaliteli zaman geçirmesini sağlıyor. 

Sevilen İsimlerle Ramazan Etkinlikleri 

Dursun Ali Erzincanlı ve Ali Biricik, Ramazanın maneviyatını hissedeceğimiz sahur programlarıyla Sultangazililerle dijital ortamda bir araya geliyor. Dursun Ali Erzincanlı sohbeti ve şiirleri ile Ramazan boyunca her Cuma ve Cumartesi gecesi izleyicisiyle buluşuyor.

Komedyen ve Mizah sanatçısı Recep Demirkaynak, Ramazan boyunca her gün ‘1 kelime 5 dakika” programıyla izleyiciyi eğlendiriyor. ‘Tayfun Ayaz ile Her Güne 1 Dua’ da Ramazan boyunca sosyal medya üzerinden yayınlanıyor.

Gazetecilerden ilahiyatçılara, yazardan akademisyenlere sevilen isimleri konuk eden Sultanşehir Sohbetleri, Ramazan ayında da devam ediyor. Ayrıca mukabele videoları, Ramazan ayı boyunca her gün sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor. 

SU-MEKAN (Sultangazi Kadın Kültür Sanat ve Mesleki Eğitim Akademisi) eğitmenleri, Ramazan ayı boyunca israfın önüne geçmek için elde kalan malzemelerle neler yapılabileceğini gösteren birbirinden farklı yemek tariflerini Sultangazililer için paylaşıyor. Kadınlar için; alanında uzman hocaların anlatımıyla tel kırma, evdeki malzemelerle oyuncak yapımı, iğne oyası, nakış, çini boyama ve çizgi film karakteri çizmeyi gösteren videolar da yayınlanıyor. 

Birbirinden Renkli Yarışmalar

Sultangazi Belediyesi, çocukların hayal gücünü ortaya çıkaracak, Ramazan temalı bir resim yarışması başlattı. ‘Şifa Ramazan’da Komşuluk Sultanşehir’de’ konulu resim yarışmasında, komşuluk ve Ramazan kavramlarını en iyi anlatan çocuklara boyama seti ve 30 adet akıllı bileklik hediye edilecek.

Ramazan’a özel programlar arasında sadece çocukların değil, 7’den 70’e her yaş gurubunun katılabileceği ‘Sultanşehir Yarışıyor’ yarışması da yer alıyor. Pazar günleri Sultangazi Belediyesi’nin instagram hesabından canlı katılım sağlanarak düzenlenen yarışmada sorulara doğru cevap verenler, para ve çeyrek altın ödülünün sahibi oluyor.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER