Her Türlü İhtiyaca Yönelik Ekran Kartı Çeşitleri

Her Türlü İhtiyaca Yönelik Ekran Kartı Çeşitleri

Ekran kartı; monitörlerdeki görüntülerin oluşturulması için görevli olan parçalardır. Oyun severlerin en çok ilgi gösterdiği bilgisayar parçaları arasındadır. Yüksek çözünürlüğe sahip oyunların bilgisayarda donma olmadan oynanması için ekran kartının belli bir kalitede olması gerekir. Bu donanımlar sadece oyun oynarken değil, profesyonel anlamda geliştirilen projelerde de bilgisayarlar için çok önemli parçalardır.

Ekran kartları önemli parçalar olabilir. Parçanın önemi hobiniz ya da işinize göre değişecektir. Bilgisayarı salt metin oluşturma, internette gezme, ofis işleri için kullanılıyorsanız orta düzeyde bir ekran kartı işini görecektir. Ancak yüksek çözünürlükte oyun oynuyorsanız ya da kaliteden ödün vermek istemiyorsanız grafiklerde her detayı sorunsuz görebilmek için ekran kartı seçimine özen göstermelisiniz.

Profesyonel bir kullanım için ekran kartı tercihlerinde bu donanımlar 3D tasarım ve video düzenleme gibi uzun süreli işleri de merkezi işlemcilere göre çok daha hızlı şekilde tamamlamaktadır. Ayrıca bu işlemlerde hata oranı da çok düşük olacaktır.

Ekran Kartı Nasıl Seçilir?

Son yıllarda geliştirilen oyunların yapısı çok büyük olduğu için grafikleri de çok ayrıntılıdır.  Bu yüzden görsel ve fiziksel etkileri tam olarak görebilmek için arabirimlerle uyumlu olan yüksek hızlı grafik işlemciye sahip yüksek kapasiteli harici kartlar tercih edilmektedir. Bazı oyunlar ekran kartı tipi ya da bellek miktarını yetersiz algıladığı için cihazınızda çalışmayabilir. Oyun geliştirici firmalar performansın düşmesi sebebiyle düşük belleğe sahip ekran kartlarında oyunun tüm grafik detaylarını çalıştırmanıza izin vermez.

Oynamak istediğiniz oyunun sistem gereksinimlerini inceledikten sonra yeterli olacak bir ekran kartı seçimi yapabilirsiniz. Oynamak istediğiniz oyunda yüksek çözünürlük, grafik ve fiziki detayları yüksekse en yüksek kalitede oynayabilmek için orta ve üst düzey ekran kartlarını satın almanız doğru olacaktır. Satın aldığınız ekran kartını teknik özellikleri ve yanındaki diğer donanımların özelliklerine göre uyun yıllar performans sıkıntısı yaşamadan kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan ekran kartı modelleri için Akrep.com’u ziyaret edebilirsiniz. 

Ekran Kartı Fiyatları

Sadece ofiste kullanacağınız, internet ortamında verimli şekilde gezeceğiniz ve küçük çaplı oyunları deneyimleyeceğiniz bir ekran kartı satın alacaksanız giriş seviyesi olarak nitelendirilen bir ürün alabilirsiniz. Bu cihazlar düşük bellek boyutlu, tek fanlı gibi seçeneklerle satılmaktadır. Ayrıca küçük ebatlara sahip bu kartlar az elektrik harcar ve fiyat olarak da çok uygundur. 

Sürekli yeni çıkan oyunları oynamak istiyorsanız bütçenizi arttırmanızda yarar var. Çünkü tek ya da çift işlemcili modeller yüksek bellek kapasitesiyle birlikte grafik detaylarını da arttırır. Bu cihazlar üst düzey ekran kartlarıdır. Üst düzey ekran kartları daha pahalı fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Grafik tasarım, simülasyon, fotoğraf ve video düzenleme gibi profesyonel işlemler için özel olarak üretilen kartları tercih edebilirsiniz. Akrep.com üzerinden her türlü ihtiyacınıza özel, farklı fiyat aralıklarında ekran kartları arasından bir seçim yapabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2020, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER