Yaptığımız Paylaşıma İSKİ Yetkililerinden Cevap.

Yaptığımız Paylaşıma İSKİ Yetkililerinden Cevap.

Önceki gün ulusal basında yer alan ve bizimde Mercek Tv olarak paylaştığımız ancak bilgi kirliliği nedeni ile basına Alibey Baraj gölü olarak yansıyan Habibler mahallesinin hemen yanı başındaki Eyül ilçesi sınırları içerisinde bulunan Şahintepe mevkiindeki bir gölete kimyasal bırakıldığı ve bu neden ile yeşil bir görüntüye bürünmüş olduğu iddia edilmiş ve bizlerde elimize ulaşan görseli sizlerle paylaşmıştık.

Yaptığımız paylaşım akabinde bizlere ulaşarak konu hakkında bilgi ve irtibat numaramızı alan İSKİ ekibi yapılan araştırma ve analizin ardından sonucu bizlere ilettiler ve bizlerde Mercek Tv olarak tekrar siz değerli takipcilerimiz ile paylaşıyoruz.

Gelen bilgilendirme şu şekildedir.

Kurumumuzun ilgili ekiplerince Alibey Havzası, Şahintepe Mevkii'nde bulunan Eski Taş Ocağı Göleti’nde inceleme yapılmıştır. Göletin, içme suyu temin edilen göletlerden olmadığı ve eski taş ocağında birikme sonucu oluşan bir gölet olduğu tespit edilmiştir. İlk incelemelere göre göletteki renk değişikliğinin Alg Patlaması sonucu oluştuğu belirlenmiş olup tahlil edilmek üzere numune alınmıştır. Bilgilerinize sunarız.

İSKİ ekibine ilgilerinden ötürü bizlerde Mercek Tv olarak teşekkür ederiz.

Peki ALG Patlaması ne demek ?.

Alg veya yosun patlaması, tatlı veya tuzlu su sistemlerinde alg popülasyonunda hızlı bir artış veya birikmedir. Patlamalar kendini çoğu zaman etkiledikleri su kaynağındaki renk değişikliği ile belli eder. 

Haber/ Hasan Tik
Mercek Tv Sultangazi'nin Cep Televizyonu

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2020, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER