Sultangazi'ye Bir Gönül Dostunun Eli Dokundu !.

Sultangazi'ye Bir Gönül Dostunun Eli Dokundu !.

Kıymetli Okurlarımız !.

Genel itibari ile Sultangazi'nin 39 ilçesi bulunan İstanbul'un gelir düzeyi düşük seviyede olan ailelerden vede aynı zamanda büyük bir çoğunluğunun işçi kesiminden oluştuğunu hemen herkes bilir. Özellikle 15 mahallesi bulunan ilçemizin bazı bölgelerinde yaşayan daha doğrusu yaşamaya çalışan kırk kanaat geçinerek hayata tutunmaya çalışan ailelerin olduğunu şahsım olarak bizziati bilirim.

Pandemi sürecinin ve sokağa çıkma yasaklarının ilk başladığı dönemlerde Mercek Tv olarak çok fazla aile tarafımıza ulaşıp yardım talebinde bulunmuş bizlerde hem kendi imkanlarımız hemde siz değerli okurlarımızın bizlere emanet etmiş olduğunuz yardımları bu ailelere hakkaniyet çerçevesinde ulaştırarak hayırlarınıza ortak olmuştuk.

Rabbim bir kere daha sizlerden razı olsun.

Tabi bu zorlu süreç devam ederken bir yandanda yine ihtiyaç sahibi ailelere yardımda bulunan gizli kahramanlarımızda yok değil.

Önceki gün Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Miraç Sünnetçi ve isminin açıklanmasını istemeyen kıymetli bir iş insanı kazancının zekâtını dağıtmak üzere Sultangazi'de bulunan 15 okulda Toplam 400 öğrenciye kendi elleri ile zekâtını dağıtarak yardımda bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda "Türkiye'nin yetiştirmiş değerlerinden olan iş insanımıza öğrencilerimiz adına sonsuz şükranlarımızı sunarız Rabbim böyle işadamlarımızın sayısını arttırsın inşallah" şeklinde bir paylaşım yapıldı.

Aynı zamanda yapılan paylaşıma (Allah yolunda her ne harcar veya her ne adarsanız şüphesiz Allah onu bilir) Bakara Süresi 270. ayet örnek olarak verildi.

Sultangazi'nin ilk ve tek sosyal medya kanalı Mercek Tv olarak hem kıymetli iş insanımıza hemde Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze kısacası emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederiz.

Allah sizin gibi iyi insanları eksik etmesin ve sayısını kat kat arttırsın inşallah.

Hasan Tik

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER