Sultangazi'de dükkan sahibi alev alan piknik tüpünü tekmeleyerek dışarı çıkardı.

Sultangazi'de büfe işletmecisinin çakmağı çakması ile alev alan piknik tüpü bir anda alev aldı.

Olay sabah saat 06.30 sıralarında Cebeci mahallesi Eski Edirne asfaltı üzerinde bir büfede yaşandı. Sultangazi'de Şenol Kaya isimli büfe işletmecisi sabah erken saatlerde açtığı dükkanında hazırlık yapmaya başladığı esnada çay demlemek için kullandığı piknik tüpünün bittiğini fark etti. Boşalan tüpü değiştirdikten sonra gazın sızmasını önlemek için kullanılan contayı takmayı unutan Kaya, çakmağı çaktığı esnada gaz kaçağını fark etmediği tüp bir anda alev topuna döndü. Panik ile ne yapacağını şaşıran Kaya, alev alan tüpü tekmeleyerek dışarıya çıkardı o anlar ise güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Yaşanan olayı anlatan Kaya, "sabah saat 06.15 gibi dükkanımı açtım çay demlemek istediğimde  tüpün bittiğini fark ettim ve değiştirdim ancak ihmalkarlığımdan dolayı contayı takmayı unutmuşum. Aslında besmele çekmeyi unutarak başladığım içinde başıma bu olayın geldiğini düşünüyorum. Gaz kaçağı olduğunu anlayamadım ve tüpü yakmak için çakmağı yaklaştırdığımda bir anda alev aldı ve ellerim yandı sonra panikledim ve çay yere döküldü sonra tüpü elimden yere fırlattım ve tekmeleyerek dışarıya iterek uzaklaştırmaya çalıştım.

O esnada nasıl söndürebilirim diye düşünürken giyindiğim bir polar vardı aklıma o geldi ve gidip ıslattım sonrada tüpün üzerine attım ama yinede sönmedi sonrada kovaya su doldurup üzerine döktüm o esnada yan taraftaki esnaf komşumuz durumu fark etti ve bana yardıma geldi ve birlikte söndürdük.

Aklıma ilk gelen ise şu oldu haberlerde genelde gördüğümüz büfelerde piknik tüpü patlıyor bende çok korktum çünkü yan tarafımda bulunan dükkanlarında hasar göreceğinden ve aynı zamanda canıma ve malıma zarara geleceğinden endişe duydum ama elhamdülillah kazasız ve belasız bu olayı atlattık inşaallah Rabbim bir daha böyle birşey nasip etmez"dedi.

Yaşanan olayı görünce esnaf komşusuna yardımcı olarak tüpü söndürmeye yardım eden Erkan Berber, ise "sabah erken saatlerdi ben tezgahta müşterime bakıyordum komşumun tutuşan tüpü dışarı fırlattığını gördüm ve hemen yardım etmeye geldim birlikte ıslak bez ve su kullanarak söndürdük" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2021, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER