Sultangazi'de Corona Kimsenin Umrunda Değil Gibi

Sultangazi'de Corona Kimsenin Umrunda Değil Gibi

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve sağlık bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı uyarılara rağmen 50 yaş ve üzeri vatandaşlar halen meydanlarda dolaşmaya devam ediyor.

Uzmanların yaptığı açıklamalara göre bu virüs daha çok 50 yaş ve üzeri vatandaşlar da etkisini gösteriyor ve kişi ölümcül sonuçlar ile karşı karşıya kalabiliyor ancak bu uyarıyı Sultangazi'de pek umursayan yok gibi.

Sultangazi 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanındaki banklar bilindiği üzere özellikle gündüzleri emekli ve 50 yaş üstü vatandaşların oturup dinlendikleri alan olarak ön plana çıkıyor ancak yapılan açıklamalara rağmen meydanda gençlerden çok yine yaşı ilerlemiş halkımızı görüyoruz ve ayrıca dışarı çıkan gençler maske ile korunmaya çalışırken yaşlılarda ise hiç bir önlem alan yok.

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde ise belediye tarafından meydanlarda bulunan ve aynı şekilde yaşlıların oturup dinlendikleri banklar virüs nedeniyle bir süreliğine kaldırılarak bu alanlarda oturmalarını önüne geçilmesi hedeflendi aynı çalışmanın Sultangazi'de de hayata geçirilmesini umut ediyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER