Ramazan Altan'dan sert sözler "Konak bahane rant şahane"

Gelecek Partisi Sultangazi ilçe başkanı Ramazan Altan Cebeci sosyal tesislerinin Sultan Konağı olarak yeniden açılmasını sert sözler ile eleştirdi.

Ramazan Altan'dan sert sözler "Konak bahane rant şahane"

CEBECİ SOSYAL TESİSLERİNİ BATIRDILAR 'SULTAN KONAĞI' BAHANE RANT ŞAHANE'

Altan yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

Sultangazi Belediyesi yaptığı uygulamalarla ilçedeki vatandaşları şaşırtmaya devam ediyor. İlçeyi yönetmekte zorlanan belediye yönetimi daha önceki dönemlerde  belediye tarafından  işletilerek halkın istifadesine sunulan Cebeci Sosyal Tesislerini yaklaşık 1 buçuk yıl kapalı tuttuktan sonra sır ihale yöntimi ile  kiraya verdi.

BANKLAR GİTTİ, KAÇAK YAPI MI GELDİ?

Bununla yetinmeyen Av.Abdurrahman Dursun Başkanlığı'ndaki belediye yönetimi mahalle sakinlerinin dinlenmek için oturdukları bankları kaldırtarak devasa cafeterya ya dönüştürülmesine seyirci kalması kafalarda farklı soru işaretleri oluşturdu.

'RANTSAL DÖNÜŞÜMÜN KARŞISINDAYIZ'

Belediye yönetiminin halka açık olan bir alanı vatandaşlara sormadan  yapılaşmaya dönüştürmesinin veya dönüştürülmesine göz yummasının kabul edilemez bir durum olduğunu ifade eden Altan, İKTİDAR PARTİSİ  İŞİN NERESİNDE?
İlçede olup bitenden bi haber siyaset yapan iktidar partisinin ilçe başkanı ve yönetiminin aynı mekanı ziyaret ederek sosyal medyada yayınlatmasının kafalarda farklı soru işaretlerini beraberinde getirdiğini kaydeden Altan, belediye yönetiminden konuyla ilgili açıklama beklediklerini söyledi.

"YAKINDA TAKİP EDECEĞİZ"

Konuyu yakından takip ederek tesislere eklenen kaçak yapılaşma iddiasını araştırmalarının ardından elde edecekleri bilgiyi kamu oyu ile paylaşacaklarını belirten Altan, belediye yönetimine  şu soruları yöneltti.

BU SORULARA KAMUOYU CEVAP BEKLİYOR!..

1- SOSYAL TESİSLERİN İHALESI HANGİ BASIN YAYIN ORGANLARINDA YAYINLADI

2- TESİSLER KAÇ TL' YE İHALEYE VERİLDİ

3- BANKLARIN YERİNE YAPILAN EK YAPININ PROJESİ VAR MIDIR

4- EK OLARAK İLAVE EDİLEN YAPI RUHSATLIMIDIR

5- EK YAPININ İÇİNDE OLDUĞU ALANDA BELEDİYE DE PLAN TADİLAT İZNİ VAR MIDIR

6-CEBECİ SOSYAL TESİSLERİ İSMİ NEDEN DEĞİŞTİRİLDİ

7- ÖNCEKİ DÖNEMDE 1 TL'YE SATILAN ÇAY ŞİMDİ HALKA KAÇ LİRAYA SATILMAKTADIR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER