Mithat Çelik Belgelerle Konuştu Bütün Veriler Elimizde !.

Haber/ Hasan Tik >>> İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Hukuk komisyonu üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi Grup Başkan Vekili Av. Mithat Çelik, Sultangazi Belediyesi 2021 yılı Ocak ayı ilk oturumunda gerçekleştirdiği konuşmada Ak Parti kanadına yüklendi.

Çelik konuşmasında şu ifadelere yer verdi. 

Değerli meclis üyeleri ve değerli basın mensupları hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum ve özellikle 2021 yılının olumsuzluklarının geride kaldığı bir yıl olmasını dileyerek yeni yılınızı tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum  aynı zamanda toplantımızın iyi ve güzel geçmesini ve güzel kararlar alınmasını temenni ediyorum diyerek sözlerine başladı.

Çelik; geçtiğimiz meclis toplantısında Ak Parti grup başkan vekili sıcak asfalt ile ilgili gece geliyor gündüz geliyor diyerek bazı ithamlarda bulunmuştu bizde böyle bir şey olmaz ama yinede bir araştıralım ve gereği neyse yapalım demiştik.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden bununla ilgili bir rapor aldık araçları kullanan sürücünün kimlik bilgilerine hatta giriş çıkışlarda ki saat ve dakikalarına kadar olan bütün veriler şu anda elimizde ve hiç bir şey sayın grup başkan vekilinin dediği gibi değil hepsinin saatleri elimizdeki raporlarda kayıtlı.

Öğleden öncede öğleden sonrada giriş çıkış yapan araçlar var ve kayıtlara göre yüzde sekseni gündüz saatlerinde alınmış bu elimdeki belgeler İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin resmi kayıtlarıdır sayın grup başkan vekiline böyle bir beyan nereden geldiyse o beyanı teyit etsin teyit etmeden yapılan açıklamadaki amaç İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni ve başkanını kötülemek amaçlıdır lütfen halka doğru bilgi vermekten vazgeçmeyin ifadelerini kullandı.


Çelik sözlerini devamında 2. konu olarak ise Halk Ekmek meselesi var sayın grup başkanvekili buradada doğru bir şekilde kamuoyunu bilgilendirmemiş tabiki buradaki amaçta siyasidir çünkü algı üzerinden yapılıyor.

Halk Ekmek genel müdürlüğü hemen yanımızda 100 metre ileride gidip oradan bilgileri alıp kamuoyuna açıklayabilirdiniz dedi ama bunu da tercih etmedi ve tamamen karalamak üzerine bir açıklama yaptı.

Ancak ben öyle yapmayacağım belgesini de alıp geldim size de sunayım diyerek resmi rakamları tek tek açıkladı Halk Ekmek Fabrikasının ihtiyaçları karşılayamadığı iddiasıda doğru değildir şu anda %90 kapasite ile çalışmaktadır dedi.

Detayları haberimizin videosudan izleyebilirisiniz.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2021, 07:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER