Kaybolan küçük kızın annesi ile kavuşma anı yürekleri dağladı.

Baba annesi ile gittiği pazarda kaybolan küçük kıza esnaflık yapan ses sanatçısı sahip çıktı.

Olay önceki gün Sultangazi Eski Habibler mahallesinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, 12 yaşında olduğu öğrenilen Suriye uyruklu Hazal ismindeki küçük kız, baba annesi ile birlikte alışveriş yapmak için gittiği semt pazarında kayboldu. Bölgede çalışma yaptığı esnada küçük kızın ağladığını gören kepçe operatörü, neden ağladığını sorduğunda ise kendini ifade edebilecek düzeyde Türkçe konuşabilen küçük kız, baba annesi ile pazarda alışveriş yaptıklarını ve kaybolduğunu söyledi.


Bunun üzerine küçük kızı elinden tutan kepçe operatörü, hem bölgeyi iyi bildikleri, hemde güvenilir bir yer olduklarını düşündüğü ses sanatçısı ve bölgede restaurant işletmeciliği yapan İbrahim Ocak'ın yanına götürdü.Küçük kızın korktuğunu ve ağladığını gören Ocak, önce sakinleştirmek için su verdiği kıza ailesini bulmak için evini tarif etmesini isteyince küçük kız, evlerine yakın olan bir bakkal dükkanını tarif etti. Çevredeki arkadaşlarını arayan Ocak, arkadaşlarından ailesine ulaşıp bilgi vermelerini ve kızlarını evlerine getireceklerini söylemesini istedi.

Ailesine götürüp teslim etti.

Ailenin yaşadığı adresi öğrenen Ocak, yanına aldığı küçük kızı annesine teslim etti. Her ikisininde korktuğu görülen anne ve kızın kavuşma anı ise yürekleri dağladı. Uzun süre bir birlerine sarılarak ağlayan anne ve kız Ocak'a teşekkür ederken, yaşanan o anlar ise cep telefonu ve güvenlik kamerasına yansıdı.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2021, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER