At Yalanı Öpeyim İnanı !.

At Yalanı Öpeyim İnanı !.

Evet kıymetli dostlar yazımızın başlığı taktir edersinizki biraz enteresan ve dikkat çekici. Amaçta bu zaten siz kıymetli okurların dikkatini çekmek ve haber yada makaleyi okutmaktır bu bir taktik çünkü maalesef okumayı çokta seven bir toplum değiliz.

Bugün hemen hepimizin özellikle sosyal medya üzerinden takip ettiğimiz bazı ulusal ve asparagas yayın yapan haber sitelerinin habere tıklayatak içeriğinin okunması için başlık kısmını tıpkı bizimde bu yazımızda olduğu gibi dikkat çekici şekilde olduğunu görmek mümkündür.

Oysaki haberin başlığından ziyade içeriğide önemlidir gazeteci belki güzel bir başlık bulamayabilir ancak haberin içeriği oldukça önemli olabilir. Bana göre haberin içeriği kısa ve öz olmalı keza bir haberin çoook uzun olması doğrulardan bahsettiği anlamına gelmez dediğim gibi okumayı çokta seven toplum değiliz ama siz yinede o uzun yazılara sakın uzunsa doğrudur diyerek kanmayın ve gerçekleri araştırın.

Aslında duygularını çokta kaleme dökmeyi seven biriside değilimdir ama bazen yazmadanda olmuyor bu yazımı elimden geldiğince kısa tutmaya çalışacağım konu ise başlıkta olduğu gibi "At Yalanı Öpeyim İnanı" mademki ortaya attık devamını getirmek gerek.

Ülkemizde çok sayıda ulusal ve yerel hatta sosyal medya gazetecisi var benlik şeytandan şeytan ise bizden değildir diyerek bugün her kimki doğruları yazıyor ve hakikati söylüyor ve ben gazeteciyim diyorsa eyvallah der saygı duyarım ego ve kibirin hiç bir anlamı yok.

Yok ben gerçek gazeteciyim yok ben sarı basın kartı olan gazeteciyim yok bilmem ne ebesinin örüçkesi geçin bunları geçin bugün özellikle anadoluda ilk okul mezunu olup ancak yazıp çizmeyi, araştırmayı seven edindiği bilgileri elinden geldiğince kaleme döküp vatandaşı bilgilendirmek için çalışan vede eğitim düzeyini umursamadan bu gazeteci yazdıysa doğrudur diyerek her gün binlerce kişi tarafından takip edilen gazeteciler var bu ülkede ve bu gazeteciler bir çok basın kartı sahiplerinden bana göre daha tecrübeli, doğrucu vede samimidir.

Az evvelde bahsettiğim gibi yazılan bir haberin uzun olması o haberin doğru olduğu ve gerçekleri yansıttığı anlamına gelmez daha çok gerçekleri laf ebeliği ile örtpas etme mücadelesidir e tabi birde satılık kalemler var onlarıda anmadan geçmek olmaz örnek vermek gerekirse meslek hayatı kumpas, şantaj ve sahtekarlık üzerine kurulmuş kişi yada kişilerin sırf kaynakları kesilmesin diye ona buna iftira atarak vede cümle alem tüm tüm gerçekleri bildiği halde gerçekleri ört pas edip topluma yutturmaya çalışanları bu millet tabiki biliyor vede görüyor.

Dediğim gibi kısa tutacağım ama gerekirse yazının devamı mutlaka gelecektir kimseye kendimizi beğendirmek gibi bir derdimiz yok neysek oyuz hani derlerya bizi bilen bilir bilmeyende kendi gibi bilir elhamdülillah bugüne kadar yaptığım tüm işleri helalinden kazanmak için en doğru şekilde yapmaya çalıştım bundan sonrada öyle devam edeceğim.

Sağlıcakla kalın.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER