banner183

SARIYER AKADEMİ ÖĞRETMENLERİ VELİLERLE BULUŞTU

SARIYER AKADEMİ ÖĞRETMENLERİ VELİLERLE BULUŞTU
banner180

Sarıyer Akademi’nin 2019-2020 dönemi veli öğretmen buluşması Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Toplantıya Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’te katıldı. Sınav grubu, 8 ve 12’inci sınıf öğrenci ve ailelerine yönelik gerçekleştirilen motivasyon toplantısına ilgi oldukça fazlaydı.

Düzenli olarak gerçekleştirilen Sarıyer Akademi veli öğretmen buluşması bu sene de yoğun katılım ile gerçekleşti. Türkiye’deki eğitim sistemi ve okulların günümüzdeki durumunun konuşulduğu toplantıda Sarıyer Akademi’de öğrencinin yeri ve önemi hakkında da bilgiler verildi. Bunların yanı sıra Sarıyer Akademi'de uygulanan Dijital Akademi ile kuruma, öğrenciye ve veliye objektif bir geri bildirim imkânı sunulduğunun da altı çizildi. Toplantıda başarıya giden yolda her zaman olduğu gibi yine birlikte olunacağı mesajı tüm paydaşlarca kabul gördü. Ayrıca gerçekleşen buluşmada; Sarıyer Akademi’nin Matematik Olimpiyatları, Yapay Zekâ ve öğretmenlere yönelik mesleki gelişim eğitimlerinin de kazanılmış başarılar olduğu üzerinde duruldu.

SARIYER AKADEMİ’DE ÖĞRENCİ

Kürsüye ilk olarak çıkan Akademi müdürü Sami Görey, konuşmasının başında akademi öğrencilerinden söz ederken duygusal dakikalar yaşadı. Eğitim sistemi hakkında incelemelerde bulunan Görey, Sarıyer Akademi’deki eğitim sistemine değinirken şu başlıkların altın çizdi: “Sarıyer Akademi’de dersler Smart Notebook programıyla hazırlanıyor, öğrencinin çözemediği sorular öğretmenlere gün içinde sorulabiliyor, konu anlatımlı kitaplar ve Dijital Akademi öğrencinin derse hazırlıklı gelmesini sağlıyor.” Sarıyer Akademi öğrencilerinin özelliklerini anlatan Görey, öğrencileri için hedefi olan, ne istediğini bilen, süreçte sorumluluğunu alan ve gereğini yapan, paydaşlarına saygılı, iletişime açık olduklarını söyledi.

GELECEĞİ BİRLİKTE PLANLAMALIYIZ

Toplantıda konuşma yapan Başkan Genç, çocuklar ve eğitim benim için olmazsa olmaz dedi ve sözlerini şu cümlelerle tamamladı: “Bizler çok farklı dönemlerde eğitim aldık. Ama şimdiki kadar zorlandığımızı düşünmüyorum. Bugünlerde okulların isimlerini değiştirmekle eğitim sisteminin de değişeceğini düşünüyorlar. Şimdi sadece eğitimi planlamakla da olmuyor, yaşamı da planlamak lazım. Sevgili veliler gelecekte çocuklarınızın rahat çalışacağı bir dünya oluşturmak için mücadele etmek zorundayız. Birlikte olmalı, birlikte hareket etmeliyiz”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER