banner183

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN SPORA TAM DESTEK

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN SPORA TAM DESTEK
banner185

Bakırköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen kahvaltılı toplantıya İBB Fen İşleri Daire Başkanı Recep KORKUT,  İBB İnsan Kaynakları Daire Başkanı Nurcan ALAN, İBB Spor İstanbul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Sait YÜCEL,İBB Spor A.Ş Genel Müdürü İ.Renay ONUR, Bakırköy Belediyesi Başkan Vekili Mahir ÇELİK, Bakırköy Belediyesi Başkan Yardımcıları Cavit GANİÇ, Taşkın TOPRAK ve Umut YENİCİ, Tivubu Spor Yayın Yönetim Müdürü Emre TİLEV, İstanbul Ticaret Odası Spor Komitesi Üyesi Onur ATEŞ, Ataspor Kulüp Yöneticisi Prof.Dr. Fatma AYANOĞLU ve İstiklal Spor Kulübü Başkanı Adem SÜLEYMANOĞLU katıldı.

Toplantıda katılımcılara sunum yapan Bakırköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sait BABAOĞLU Atatürk Spor ve Yaşam Köyünde yapılan etkinlikleri anlattı.13 branşta ücretsiz olan temel eğitim kurslarından 10.000 kişinin faydalandığını söyledi. Ücretsiz kursların spor kulüpleriyle yapılarak bu ücretsiz kurslarda yetenek taraması olduğunu belirtti. Tesislerden yalnız Bakırköy vatandaşına değil, çevre ilçeleri de hatta Anadolu yakasında bulunan ilçelerden de sporcuların faydalandığını ve buradan yetişen sporcularında Türkiye’yi temsil ettiğini belirtti.

Bu çalışmalarını da geçtiğimiz yıl tesisimizden Avrupa Şampiyonu ve Dünya rekortmeni çıkartarak taçlandırdı. Sporun, çocukları heyecanlandıran en büyük etken olduğunu bundan dolayı spordan tasarruf edilemeyeceğini söyledi.

Tüm katılımcılar söz alarak spora ve sporcuya yönelik görüşlerini ve desteklerini bildirdiler.

İBB Fen İşleri Daire Başkanı Recep KORKUT davetten duyduğu memnuniyeti belirterek Atatürk Spor ve Yaşam Köyünde ismine yakışır bir bakım, onarım ve tamir yapılacağını 25 Ekim 2020 tarihinde bitirileceğini, 29 Ekim 2020 Cumhuriyet Bayramında tüm ekip olarak açılışta bulunacaklarını belirtti.

Misafirler tüm tesisi gezerek yapılan tamir, bakım ve onarımı yerinde inceledi. Bakım onarım tamir bitince tekrar bir araya gelerek sporun güzelliklerini Türk insanına kazandıracaklarını söyledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER