Erdoğan’dan Atakan’a Gönderme

Erdoğan’dan Atakan’a Gönderme

Beştepe’de konuşan Erdoğan, katıldığı canlı yayında annesinin sözünü keserek, “Seni şöyle alalım” sözleriyle tartışmalara neden olan ‘flozof Atakan’ olarak adlandırılan Atakan Kayalar’a, gönderme yaptı.

Sosyal medyada yaptığı açıklamalarda gündeme gelen ‘Filozof Atakan’ olarak adlandırılan Atakan Kayalar’ın annesi oğluyla ilgili basın açıklaması yapmıştı. Basın açıklaması sırasında Atakan, annesinin sırtına dokunup, “Seni şöyle alalım” dediği görülmüştü. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan ‘Okullardan yarınlara’ adlı programda gündeme ilişkin açıklama yaptı.Erdoğan’ın eğitim ve karne üzerine yaptığı değerlendirmede “Annesine, babasına ve çevresine saygısız bir çocuğun karnesinde yazan notun bir önemi yoktur” sözleri Atakan’a gönderme olarak yorumlandı.

“KARNESİNDEKİ YAZAN NOTUN ÖNEMİ YOKTUR” Erdoğan, “Önümüzdeki dönemde okul, araç gereç, öğretmen kadar evlatlarımızın zihin ve gönül dünyalarını geliştirmeye önem vermeliyiz. Çocukluğa ve gençliğe veremeyeceğiz bu tabloyu değiştirmemiz gerekiyor. Kamu ve toplum olarak derin bir muhasebe yapmamız, eğitim ve öğretim konusunda yeni bir yol haritası hazırlamalıyız. Annesine, babasına ve çevresine saygısız bir çocuğun karnesinde yazan notun bir önemi yoktur” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER