banner183

Amerika'ya Bedava Bize 1 TL

Günlerdir herkesin merak içerisinde beklediği maske tartışmasında son karar verildi.

Amerika'ya Bedava Bize 1 TL

Yaklaşık 2 aydır virüs ile mücadele eden ülkemizde artık hayatımızın bir parçası ve olmaz ise olmazı haline gelen maske adeta ülkemizde karaborsaya düşmüştü ancak Cumhur başkanı tarafından yapılan açıklama ile maske temininin eczaneler aracılığı ile tedarik edilebileceği ve kişi başına haftalık 5 adet ücretsiz maske verileceği duyurulmuştu.

Ancak daha sonra bu sistemden yana sorun yaşanmaya başlayınca yapılacak olan ikinci açıklama adeta dört gözle bekleniyordu ve o açıklamada dün itibari ile yapıldı buna göre artık maskeler eczaneler ve marketlerden temin edilebilecek fakat ücretsiz olmayacak.

Ticaret Bakanlığı, cerrahi maskelerin perakende satış noktalarında en fazla 1 liraya satılacağını açıkladı. İlk olarak İstanbul'da başlayacak uygulamayla maskeler 50'li paketlerde satılacak önümüzdeki haftadan itibaren 10'lu paketlerde market ve eczanelerde satış olacak.

Uygulama güzel fakat halk bir yandan da tepkili gerekçe ise süper güç olarak bilinen Amerika'ya dahi 3 uçak dolusu yardımın ücretsiz gönderilirken ülkemizdeki kendi vatandaşlarına ise 1 tl den satılması.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER