banner183

Anneler Günü

Bugün çok ama çok özel bir gün ANNELER GÜNÜ  tüm annelerin ve anne adaylarının  bu özel günü kutlu olsun. Ahirete göçen tüm anneleride rahmetle anıyorum.


        Aslında bugün  kutlanmalımı, kutlanmamalımı   çok emin değilim . Bu  özel günde herkesin elinde çiçekler, hediyelerle sokaklarda dolaştıkça  çeşitli sebeplerden evlatlarını gencecik yaşta toprağa veren anneleri düşünüyor  içim  acıyor onların  ızdıraplarını  en içten duygularımla  hissediyorum çeşitli etkinliklerle bu anneler ziyaret ediliyor belki ama hiçbir evladın yerini bir başkası hatta diğer öz  evladı bile alamazken yaraların daha da çok artacağına inanıyorum böyle bir günde  evlat  acısını yüreğinde taşıyan annelerimizin çok daha fazla üzüldüklerini düşünüyorum.


      Birde benim gibi doğru dürüst  anne yüzü hiç görmeden büyüyen çocuklar var hele ki okullarda anneler için hediyeler hazırlanırken yada anneler gününe özel  etkinlikler  hazırlanırken ne kadar içim yanardı arkadaşlarımın anneleri için aldıkları hediyelere  anneleri için  yaptıkları her şeye bir bahane  bularak çok kötü olduğunu söylerdim  en güzelini ben yapmak isterdim çocukken verebilecek annem olmasa bile yinede  anneler günü kutlanmalı mı kutlanmamalı mı bilemedim bir gün anneler günü olmamalı bir güne sığdırılmamalı   anneler , ama hayattaysa anneniz lütfen bugün bir kez daha sımsıkı kucaklayın..


   Anne olmak dünyanın en güzel duygusu her şeye rağmen.. 
Anne  olmak demek sabahlara kadar hiç uyumadan ertesi günü tekrar zinde başlayabilmek demek.
Anne demek sana ikram edilen küçük bir parça şekeri bile evladına saklayabilmek
Anne demek kız çocuklarınla evcilik erkek çocuklarınla futbol oynayabilmek demek 
Anne demek yaşı kaç olursa olsun acaba yemeğini yedimi, üstünü örtümü, sıkı giyindimi terledimi diye evlatlarının yerine kendisi düşünmesi demek
Anne demek  kalbinizin bedeninizde dışında evlatlarınız için çarpması demek
Anne demek hayatınızın sonuna kadar birileri için endişelenmek demek
Ve her çocuk doğduğunda bir ANNE daha doğması demektir…….


 Recebiye ÇATAKSEZER

YORUM EKLE